סיורים עירוניים

סיורים נוספים

 

תל אביב-יפו:

סיורי שכונות המספרים את ההסטוריה של המקום והסיפורים הנלווים למקום ולדמויות הבולטות.סיור ביפו ההסטורית על אתריה וכנסיותיה. סיור בשוק הפשפשים הססגוני מהיפים ביתר במחוזותינו.סיור במושבה האמריקאית-גרמנית-ולהלה וביקור בבית עמנואל.נווה צדק – השכונה הראשונה מחוץ ליפו.אחוזת בית – שלימים תהפוך לתל אביב.שדרות רוטשילד על בתיה יוצאי הדופן.שרונה – המושבה הגרמנית (הקריה) ומסתריה.

 

חיפה:

סיור בגנים הבהאיים המרהיבים.המושבה הגרמנית.ואדי ניסנס הציורי.העיר התחתית ומוסדותיה.

 

עכו:

סיור בעיר ההסטורית על מבניה הצלבנים והעותמניים.ביקור במוזיאונים.חאנים והנמל.סיור בגני הבהג'י-הגנים הבהאיים בעכו- באחוזת הקבר של הבהא-אוללה מייסד הדת הבהאית.סיור בבית הכנסת הטוניסאי על תצוגת פסיפסיו המרהיבים.

 

 

 

 

 

 יפו, מערי הנמל מהעתיקות בארץ, שרבים נלחמו כדי לשלוט בה החל מרעמסס המצרי, שלמה המלך שהביא דרכה את עצי ארז הלבנון לבניית בית המקדש,היוונים והרומאים, ריצ'רד לב הארי שאביריו נלחמו על חומותיה בלוחמיו של צאלח א-דין, נפוליאון שביקר בה במסעו לכיבוש המזרח, התורכים ועד לערביי יפו שישבו בה עד שלוחמי האצ"ל וההגנה השתלטו על העיר בקרבות מלחמת השחרור.  

נחצה את כיכר השעון לעבר שער העיר,נראה את סביל אבו נבוט ונספר את סיפורו של המושל האגדי, אשר השאיר את חותמו על העיר,נעבור ליד המחמודייה,הסראייה הישנה,נספר את סיפורה של אנדרומדה,נרד למסגד אל-בחר ומשם לנמל שהיה בעבר פיתחה העיקרי של ארץ-ישראל.

מהנמל נעלה לסמטאות הציוריות והמופלאות,נעבור ליד ביתו של שמעון הבורסקאי,ליד כנסיית סנט.ג'ורג' האורתודוכסית ונבקר בכנסיית סנט.פטרוס הקתולית  שבכיכר קדומים,אשר צריח הפעמונים שלה הפך לחלק בלתי נפרד ולאחד מסמלי התיירות המובהקים של יפו.

נגלה את צפונותיה של שכונת עג'מי הציורית המשקיפה אל הים הכחול, אשר נתנה את שמה לסרט שהיה מועמד לאוסקר, שכלל לא דומה לסרט שקלקל את הדימוי לשכונה,

שכונה אשר בה חיים יחד היום (ובעבר) יהודים, מוסלמים ונוצ

נספר את סיפורה של השכונה מאז הקמתה בסוף התקופה העות'מאנית, נשוטט בסמטאות השכונה בין כנסיות, בתים ישנים וציוריים (ואם נצליח גם נציץ לאחד מהם) ובין בתים חדשים הנבנים בשנים האחרונות ובגן החדש במדרון יפו .

יש להגיע לטיול עם נעלי הליכה נוחות,כובע ומי שתייה.

ניפגשים בכיכר השעון – ליד בניין הסראיה המחודש.

טיול מרתק לעיר הנמל הקסומה – יפו ועג'מי​

+972-52-8571900​

לפייסבוק העסקי -