ירושלים

מאז ימי דוד המלך הולכת ירושלים ונבנית לה כמרכז דתי-רוחני שאין דומה לו!

בטיול  זה נלמד מדוע ירושלים קדושה לכל אחת משלוש ההדתות המונותיאיסטיות הגדולות :

היהדות, הנצרות והאיסלאם.  נבקר באתריהם הקדושים, ונתרשם מאורח החיים היום -יומי  ומהחותם שהשאירו באדריכלות ובעיצוב העיר לאורך התקופות.

ירושלים ונצרות

בית ראשון ושני

המאה ה- 19

חגים

הרובע היהודי וסיפורי תש"ח​

יציאה מהחומות והשכונות הראשונות

סיור חנוכיות

"…סורה חושך הלאה שחור סורה מפני האור!!!" 

שלום חברים!  חג החנוכה הוא עוד הזדמנות נפלאה לעלות לירושלים עיר קדשנו, לסיור חנוכיות בשכונת נחלאות המיוחדת או ברובע היהודי בעיר העתיקה. 

 

סיור בנחלאות: נתחיל את הסיור בביקור קצר בשוק מחנה יהודה הססגוני, שבו נהנה מהצבעים , מהריחות, מהקולות ומהמראות המיוחדים. לעת ערב נחצה את רחוב אגריפס ונתחיל את סיורנו בנחלאות. כאן נתרשם ממראה החנוכיות הדולקות בחלונות בפתחי הבתים שלאורך המסלול ונלמד על האפיון של העדות השונות. נספר את סיפורן של השכונות שלימים קבלו את השם הכולל נחלאות, ונספר את סיפורן של הדמויות השונות שליוו את השכונות מאז הקמתן. במהלך הסיור נערוך הפסקה להדלקת חנוכיה, נשיר שירי חנוכה ונהנה ממשקה חם (תה/קפה) ואיך לא – סופגניה.

מחיר הסיור – 75 ש"ח לאדם.  נפגשים נר שלישי של חנוכה  ליד בנין כלל בשעה 16:00 מימין לכניסה לחניון שברחוב אגריפס (ליד מרפאת מכבי). סיום משוער 19.30. 

 

סיור ברובע היהודי:  נתחיל את סיורנו בהר ציון בביקור בקבר דוד ולאחריו נכנס דרך שער ציון לרובע היהודי בעיר העתיקה. נעבור ליד בתי הכנסת הספרדים ונמשיך דרך בית כנסת "החורבה" המחודש ונשוטט בין בתי הרובע ובין החנוכיות השונות שבפתחי הבתים, תוך כדי סיפור ההסטוריה של הרובע, נסיים סיורנו ברחבת הכותל שם נדליק את חנוכייתנו האישית, נשיר שירי חנוכה, נשים פתק בכותל… ונהנה ממשקה חם (תה/קפה) ואיך לא – סופגניה.

מחיר הסיור – 75 ש"ח לאדם.  נפגשים ביום  – נר חמישי של חנוכה  ליד שער יפו בשעה 16:00, סיום משוער 19:30.  במקרה של יום גשום במיוחד – לא יתקיים הסיור.

נא להצטייד בלבוש חם.​​

סיור ברובע היהודי בירושלים אותו נתחיל בשער ציון ודרכו נכנס אל הרובע לעבר בתי הכנסת, בתי מחסה, מוזיאון הרובע והאנדרטה המציינת את מקום קבר האחים הזמני של נופלי הרובע בתש"ח משם נעבור לעבר הרובע המתחדש והנבנה.​

טיול בשכונות הראשונות שיצאו מחוץ לחומות: משכנות שאננים וימין משה, בית ישראל, נחלת שבעה, בית דוד ונחלאות.​

סיורי הסליחות בירושלים,הפכו לעלייה לרגל לכל דבר.

עם ישראל נוהר בהמוניו אל העיר העתיקה, מכל רחבי הארץ עם אור בעיניים ושיר בלב.  ניפגש בקניון ממילה,בסמוך למרפסת קפה "ארומה". 

ניכנס לעיר העתיקה, ואת סיור הסליחות נפתח בהר ציון בקבר דוד, שם נדליק נר אישי עם תפילה/בקשה אישית.

נספר את סיפורו של דוד מלכנו בדגש על ההקשר לסליחות, ונאזין ולפיוטי סליחות. 

ניכנס רגלית דרך שער ציון לתוככי הרובע היהודי המחודש, לעבר הקרדו ולרחבת בית כנסת החורבה.  בין לבין נמשיך ונשמע   עוד  פיוטי סליחות. 

נבקר בבתי מחסה ובקבר האחים הזמני של נופלי הרובע בתש"ח.  נגיע לרחבת המנורה לתצפית על הר הבית ורחבת הכותל, ונאזין לפיוטים נוספים לפני רדתנו לרחבת הכותל.  שיאו של הטיול,לאחר חצות, נרד אל רחבת הכותל וניטול חלק בתפילות הסליחה המתקיימות במקום.

נמצא גם את הזמן לשים בין סדקי הכותל את פתק הבקשה/תפילה שהבאנו מהבית.  בתום התפילה נעלה לתצפית לילית נוספת על רחבת הכותל ומתחם הר הבית בשלל אורותיהם ומשם נשים פעמינו חזרה הביתה עם תקווה בלב להגשמת תפילותינו/בקשותינו. 

יש להגיע לטיול עם נעלי הליכה נוחות, לבוש חם, מי שתייה.  זמן סיום משוער 01.30​

נטייל בין המתחמים השונים שנבנו במאה ה-19 בירושלים כגון: מגרש הרוסים, המבנים השונים לאורך רחוב הנביאים, נספר אודותם ואודות הדמויות ההסטוריות הקשורות למקום ולתקופה.​

סיורים ברחבי שכונות ירושלים בחגי ישראל ומועדים לשמחת העם.  נסייר בשכונות ונוכל "להציץ" ולראות את חדוות התושבים – במועדי הסליחות, בימי החנוכה, סוכות ופסח.  גם במהלך החגים הנוצריים אנחנו יכולים להתבונן בתהלוכות, טקסים ואירועים אשר בתיאום איתי – אוכל לעדכן אותכם בהתרחשויות ואירועים במהלך השנה.​

ירושלים קדושה לשלוש הדתות המונותואיסטיות. בהיבט הנוצרי,ירושלים משופעת באתרים בהם חי ומת ישו. אתרים בהם שהה בשבוע האחרון לחייו והפכו ע"י מאמיניו לאתרים קדושים ומוקדי עלייה לרגל לעולם הנוצרי.  אתרי כנסיות בהר הזיתים, הויה דולורוזה-דרך הייסורים אותה עבר ישו בדרך לצליבתו, כנסיית הקבר לשם הובא לקבורה ושם הייתה תחייתו עפ"י האמונה הנוצרית, אתרים שונים ברחבי העיר בהם ארעו ניסים ע"י ישו.  טיולנו מותאמים לסוג הארועים השונים וגם בסמיכות לחגי הנוצרים בהם ניתן לצפות מקרוב בטקסים השונים המתקיימים בירושלים ובאתרים סמוכים מחוצה לה.​

מאז ימי דוד המלך הולכת ירושלים ונבנית לה כמרכז דתי-רוחני שאין דומה לו!  בטיול  זה נלמד מדוע ירושלים קדושה לכל אחת משלוש ההדתות המונותיאיסטיות הגדולות : היהדות, הנצרות והאיסלאם.  נבקר באתריהם הקדושים, ונתרשם מאורח החיים היום -יומי  ומהחותם שהשאירו באדריכלות ובעיצוב העיר לאורך התקופות.  ​​

סיור סליחות 

+972-52-8571900​

לפייסבוק העסקי -